KURBANINIZ EMİN ELÇİLERDE

Gönül Elçileri İnsani Yardım Derneği” olarak Afrika bölgesinde siz kıymetli bağışçılarımızın göndermiş olduğu kurbanları kendi ellerimiz ile kesip, kurban etlerini bilhassa Müslüman evlere ve talebelerimizin ailelerine teslim ediyoruz.  ELÇİDER olarak, kurban bağışı çalışmalarını, güvenilir ve "emanetiniz emanetimizdir" hassasiyetiyle yerine getirmeye devam ediyoruz. Bu kurbanda da mazlum topraklar da sizlerin gönül elçisi olalım.

Akika Kurbanı ne demektir ?
Yeni doğan çocuğun başında bulunan ana tüyüne “akika” denir. Böyle bir çocuk için, şükretmek ifadesi olarak kesilen kurbana da “akika kurbanı” adı verilmiştir.

Adak Kurbanı ne demektir ?
Kurban adayan kişinin kurban kesmesi vaciptir. Eğer kişi adağını bir şartın gerçekleşmesine bağlamışsa, bu şart gerçekleşince kesmesi gerekir. Adak kurbanının etinden adak sahibi,  ana, baba, dede ve nineleri ile kendi neslinden gelen çocukları ve torunları yiyemeyeceği gibi, zengine de yediremez.

Vekalet yoluyla kurban kesilebilir mi ?
Kurbanı, kişi kendisi kesebileceği gibi, vekâlet yoluyla başkasına da kestirebilir. Vekâlet yoluyla kurban kestiren kişi, bulunduğu yerdeki birisine vekâlet verebileceği gibi, başka bir yerdeki kişi veya kuruma da vekâlet verebilir. Vekâlet, sözlü veya yazılı olarak verilebileceği gibi telefon, internet, faks ve benzeri iletişim araçları ile de verilebilir.

Not : Kurbanlarınızın kesim videolarını gönderiyoruz.

Bağış Yapmak İçin Tıklayınız..